Zespół Walley Ice Story prowadzą Jacek i Magdalena Tascher.
Jacek Tascher jest z wykształcenia profesjonalnym trenerem i promotorem łyżwiarstwa figurowego. Był mistrzem kraju solo i wicemistrzem w parze tanecznej, bronił barw kraju na Mistrzostwach Europy i Świata. Ukończył wydział trenerski Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studia podyplomowe z zarządzania marketingiem oraz marketingu strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako trener wiele lat kierował szkoleniem w Polskim Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Od 1996 roku komentuje również łyżwiarstwo figurowe dla polskiego Eurosportu. Zespół Walley Ice Story jest częścią szerszego projektu Promocji Łyżwiarstwa Figurowego w Polsce. Od 1991 roku prowadzi Towarzystwo Łyżwiarstwa Figurowego Walley, działające obecnie w Warszawie, Łodzi i podkrakowskiej Skawinie. Jacek Tascher
Magda Tascher Magdalena Tascher od dziecka związana była z łyżwiarstwem figurowym, sama jednak wybrała taniec nowoczesny. Jest trzykrotną finalistką Tanecznych Mistrzostw Polski w kategorii: „formacja hip-hopowa” z formacją V4 studia tańca Egurrola. Od 2006 roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci oraz doszkala się podczas rozmaitych warsztatów tanecznych. Równolegle pracuje przy organizacji wielu imprez łyżwiarskich Te najbardziej znaczące to zawody z cyklu Grand Prix Juniorów ISU - z finałem edycji 2007/2008 w Gdańsku, Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży 2009 w Cieszynie i Mistrzostwa Europy 2007 w Warszawie - podczas tych imprez pełniła, między innymi, funkcję spikera prowadzącego konkurencje. Podczas Mistrzostw Świata 2009 w zaproszona też została do studia Telewizji Polskiej, do udziału w komentowaniu relacji z Los Angeles.
Zespół Walley Ice Story tworzą cztery solistki i solista. Przy organizacji większych projektów towarzyszą nam także gościnnie: Anna Rechnio – Fedosiejewa, Yevgeniya Gres, Aleksiey Fedosejew, Małgorzata Grajcar – Cieślak, Aneta Wojcińska, Joanna Sulej i Joanna Budner.
Katarzyna Bańburska i Paulina Klimaj niedawno zakończyły karierę amatorską, obie były obiecującymi zawodniczkami, wykonującymi skoki potrójne i podwójnego aksla. Katarzyna poza jazdą solową próbowała też sił w parach sportowych, uczestniczyła w zgrupowaniach międzynarodowych w Moskwie, Paryżu (gdzie trenowała u jednego z najlepszych trenerów par sportowych na świecie – Stanislavem Leonovichem) oraz w Merano. Paulina była medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zakończenie owocnej kariery obie dziewczyny rekompensują sobie żywiołowymi występami podczas naszych pokazów. Kasia i Paulina
Monika Monika Serkowska była zawodniczką warszawskiego klubu RKS Marymont. Jest wielokrotną medalistką zawodów o Puchar Warszay oraz brązową medalistką Mistrzostw Polski w Łodzi w 2004 roku. Po skończeniu kariery wyczynowej występowała jako solistka w Meksyku w show lodowym Magic on ICE - Mexico oraz wzięła udział w programie rozrywkowym TVP2 „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jest specjalistką od „spiralek” w Walley Ice Story, ma też aktualnie numer pokazowy z chustą do utworu Madonny „Frozen”.
Kamila Szczerba karierę solową zakończyła dość wcześnie, wybierając treningi w grupie łyżwiarstwa synchronicznego . Razem z Amber Dance reprezentowała Polskę podczas World Challenge Cup for Juniors w Helsinkach w 2006 roku. Ta przygoda przydaje się teraz przy tworzeniu numerów grupowych Walley Ice Story. Świetnie odnajduje się w numerach o tematyce arabskiej lub Bollywood. Razem z Moniką Serkowską wykonują układ taneczny - typowo arabski duet do utworu Najwy Karam. Kamila
Magda Tascher Edwin Siwkowski jest czynnym łyżwiarzem, dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów. Edwin reprezentował Polskę podczas zawodów juniorskiego cyklu Grand Prix w Courchevel w 2006 roku oraz podczas Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego (EYOF) w Jaca w 2007 roku. Uwielbia występować, sam tworzy swoje występy solowe i wkłada w nie dużo serca, jest też dobrym duchem całej grupy i niewyczerpalnym źródłem energii.
Podczas obchodów 39-lecia Emiratów Arabskich w Al Ain towarzyszyła nam Anna Rechnio, największa gwiazda żeńskiego łyżwiarstwa w Polsce.